Tisztújításokat tartottak Kárpátalján

2018. november 20., címkék: zán fábián sándor, kárpátaljai reformátusok (kre), nagy béla, tisztújítás

Az egyházmegyei és egyházkerületi szinten egyaránt megtartott tisztújítás során mások mellett újraválasztották Zán Fábián Sándor püspököt és Nagy Béla egyházkerületi főgondnokot is.

Hirdetni és élni az evangéliumot

2015. július 09., címkék: huszár pál, hallgató imre, nagy sándor, főgondnok, reformátusok lapja, soltész miklós, fekete vince, nagy béla, pápa, adorján gusztáv, tőkéczki lászló, varga attila, steinbach józsef

A keresztyén ember közéleti és az egyházban szolgálatot vállaló tisztségviselők felelősségéről cseréltek eszmét július 3–4-én a Magyar Református Egyház részegyházainak főgondnokai Pápán. A Kárpát-medencei egyházkerületi vezetők Huszár Pál dunántúli főgondnok, a Magyarországi Református Egyház Zsinata világi elnökének meghívására érkeztek a dunántúli városba, hogy a közös gondolkodás mellett a környéken tett kirándulások keretében egymás jobb megismerésére is sort kerítsenek.

Magunkat kell megvédenünk Kárpátalján

2013. április 09., címkék: reformátusok lapja, nagy béla, kárpátaljai református, katasztrófa

Felkészülten várják az árvizet Kárpátalján. A református egyház raktárában csónakok, homokzsákok, szivattyúk, generátorok sorakoznak katonás rendben arra az esetre, ha szükség lenne rájuk. A Kárpátaljai Református Egyház beregszászi vámudvarában azonban több segélyszállítmány vesztegel, mert az ukrán hatóságok nem vámkezelik azt.

„Örüljetek az Úrban mindenkor” - egyházkerülti főgondnokok találkoztak Kárpátalján

2010. június 18., címkék: nagy béla, Határon túl, kárpát-medence, magyar református egyház, kárpátaljai reformátusok (kre)

Az elmúlt hétvégén Kárpátaljára érkeztek az újraegyesült Magyar Református Egyház egyházkerületi főgondnokai, hogy a helyszínen ismerkedjenek az ottani helyzettel, gondokkal és eredményekkel.

"A betegek testi gyógyulását is elősegíti, ha a lélek rendben van" – Kápolna épül a beregszászi kórház területén

2010. február 26., címkék: Határon túl, nagy béla, diakónia, kárpátaljai reformátusok (kre)

A Kárpátaljai Református Egyház (KRE) kezdeményezésére kedden a KRE Diakóniai Osztályán találkoztak a történelmi egyházak és a város, illetve a járási kórház vezetői, hogy megvitassák annak a rég dédelgetett álomnak a megvalósítását, miszerint a kórház területén ökumenikus kápolnát építenek.